Kaip ir bendraujant su moterimis be negalios, svarbu saugioje, privačioje aplinkoje klientės / pacientės apie smurtą paklausti tiesiogiai. Jei įtariate, kad moteris patiria smurtą, apie tai jos galite paklausti tik akis į akį, jokiu būdu ne jos partnerio, globėjo, ar kitų asmenų akivaizdoje. Svarbu:
- Vartoti aiškią, paprastą kalbą apie smurtą – vengti žargono, sudėtingų sakinių, specifinių terminų. Tai ypatingai svarbu kalbantis su moterimi, turinčią intelekto negalią. Vietoje „ar namuose patiriate smurtą?“ galima klausti „ar namuose jautiesi gerai?“; „ar namuose tave muša?“, „ar tavo vyras kelia tau skausmą?“, „ar bijai savo globėjo?“ ir pan.
- Patikinti, kad viskas, ką kalbate dviese, liks tarp jūsų;
- Paaiškinimui, kas yra artimų žmonių smurtas, pasitelkti informaciją, parašytą lengvai suprantama kalba. Ją galima rasti čia: https://visureikalas.lt/kaip-atrodo-artimu-zmoniu-smurtas/. Informaciją lengvai suplantama kalba turėti atsispausdinus ant A4 formato popieriaus, kad aiškiai matytųsi iliustracijos, kurios padeda žmonėms geriau suprasti, kaip atrodo smurtas artimoje aplinkoje;
- Pakartoti ir pasikartoti – kalbėdami su kliente / paciente, reguliariai pakartokite esmines mintis, apibendrinkite apie ką pasikalbėjote. Žmonėms su intelekto negalia tai ypač svarbu, nes taip geriausiai įsimenama informacija.