Visų reikalas

Informacija

Temų sąrašas

Kai padėti sunku

Net ir dedant visas įmanomas pastangas, kartais gali būti sunku padėti kai kurioms smurto artimoje aplinkoje aukoms. Tai gali lemti teisinės kliūtys, sudėtinga prieiga prie smurtą patiriančių žmonių, aplinkinių nuostatos, pagalbos ar pritaikytų apgyvendinimo vietų trūkumas ir kt.

Tokiais atvejais didelis emocinis krūvis tenka su smurto aukomis dirbančių organizacijų darbuotojams ir kitiems specialistams – gali apimti beviltiškumo, bejėgiškumo jausmas, kuris daro įtaką kasdienei motyvacijai, didina perdegimo riziką.

Ką tokias atvejais gali pasiūlyti darbdaviai?

  • Individualios ar grupinės supervizijos. Sesijos su išoriniu supervizoriumi, kurių metu sukuriama erdvė išsipasakoti ir kartu paieškoti sprendimų, gali dirbant su sudėtingais atvejais;
  • Intervizijos – struktūruotos sudėtingų atvejų analizės, kuriose dalyvauja komandos nariai, tačiau nėra išorinio supervizoriaus. Gali veikti ir kaip savitarpio paramos priemonė.
  • Emocinio atsparumo ugdymas. Šie įgūdžiai gali padėti susitvarkyti su emociniu darbo krūviu;
  • Rūpinimosi savimi sesijos ir/ar edukacija. Laikas ir ištekliai, skirti tokiems įrankiams kaip meditacijos užsiėmimai, streso valdymo pratimai ir pan.;
  • Lankstus darbo grafikas. Leisti darbuotojams lanksčiau rinktis darbo valandas ir nuotolinį darbą, daryti daugiau pertraukų, dirbant prie emociškai sunkių užduočių.