Visų reikalas

Informacija

Apie projektą

Ši svetainė sukurta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos iniciatyva, kartu su partneriais Lygių galimybių plėtros centru, Žmogaus teisių stebėjimo institutu, socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti“ ir Lietuvos žmogaus teisių centru.

Iniciatyvos tikslas – įgalinti visuomenę geriau atpažinti smurtą lyties pagrindu ir jo formas, skatinti kreiptis pagalbos bei padėti smurtą patiriantiems asmenims, nekaltinti smurtą patyrusių asmenų dėl to, kas jiems nutiko. Taip pat siekiama suteikti specializuotų žinių specialistams, atsakingiems už pagalbos teikimą nukentėjusiems nuo smurto, ir žurnalistams.

Svetainė sukurta įgyvendinant šiuos projektus:

Joje pateikta informacija remiasi paminėtų projektų metu atliktais tyrimais, surinkta informacija ir sukurtais produktais.

Mes pripažįstame, kad smurtas artimoje aplinkoje yra nusikaltimas. Jį gali patirti įvairaus amžiaus ir socialinio sluoksnio žmonės, ne tik moterys, bet ir vyrai.

Tačiau kai smurtas  tapatinamas su pavieniais agresijos išpuoliais,  lengva padaryti klaidingą išvadą, kad moterys ir vyrai intymiuose santykiuose išgyvena panašaus lygio smurtą.

Tyrimai atskleidžia, kad vyrai dažniau patiria vienkartinį, o moterys – sisteminį  smurtą. Jos sudaro apie 80 proc. asmenų, patyrusių keturis ir daugiau pakartotinės prievartos incidentų. Virš 90 proc. artimoje aplinkoje smurtavusių asmenų yra vyrai.

Dėl šios priežasties svetainėje kalbant apie nukentėjusiąsias nuo smurto artimoje aplinkoje naudojama moteriška, o smurtautojus – vyriška giminė.

Smurtu artimoje aplinkoje mes vadiname sisteminę prievartą, kurios tikslas – įbauginti ir kontroliuoti intymiais ryšiais susijusį asmenį.

KONTAKTAI

Mintautė Jurkutė
Projekto vadovė
El. p. mintaute.jurkute@lygybe.lt, tel. (8 671) 712 63
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

Paulius Rymeikis
Reklaminės kampanijos organizavimas ir įgyvendinimas
El. p. konnichiwa@nomoshiti.jp, tel. (8 616) 173 90
Socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti