Visų reikalas

Informacija

Kampanija „Tai irgi smurtas“

Tai yra pirmoji iš trijų projekte https://lygybe.lt/projektai/stop-smurtui-pries-moteris/“ įgyvendintų sąmoningumo didinimo kampanijų.

Jos atspirtimi tapo reprezentatyvi visuomenės apklausa, kurios rezultatai parodė, kad Lietuvos gyventojai dažnai neatpažįsta skirtingų smurto formų. Smurtas artimoje aplinkoje jiems pirmiausia asocijuojasi su fiziniu smurtu (šią smurto formą įvardijo 72 proc. apklaustųjų), tik 25 proc. apklaustųjų įvardijo psichologinį smurtą, 6 proc. – seksualinį, o ekonominį paminėjo mažiau nei 2 proc.

Tad pirmoji kampanija buvo skirta supažindinti visuomenę, kad moterys artimoje aplinkoje dažniau patiria sisteminę partnerio kontrolę, pasireiškiančią psichologiniu, seksualiniu ir ekonominiu smurtu. Fizinė prievarta dažniausiai būna galutinė smurtinių santykių išraiška.

Kampaniją įgyvendino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti“.  Ji vyko 2018 m. sausio mėn. Priemonės: TV klipai, radijo klipai, lauko reklama, reklama socialiniuose tinkluose, straipsniai žiniasklaidoje. Kampanija buvo dalis  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuoto judėjimo „Už saugią Lietuvą“.

VAIZDO KLIPAI

PLAKATAI