Visų reikalas

Informacija

Kaip pasireiškia smurtas artimoje aplinkoje?

Smurtas artimoje aplinkoje yra esamo ar buvusio partnerio, sutuoktinio ar globėjo sisteminė prievarta, galinti pasireikšti įvairiomis formomis (fiziniu, psichologiniu, seksualiniu ar ekonominiu smurtu). Šios prievartos tikslas – įbauginti ir kontroliuoti artimais ryšiais susijusį asmenį. Kontroliuojant siekiama, kad partnerė taptų pavaldi ir priklausoma: ji atribojama nuo paramą galinčių suteikti žmonių, atimami ištekliai ir kitos priemones, galinčios užtikrinti nepriklausomybę ir gebėjimą ištrūkti iš smurtinių santykių. Smurtas artimoje aplinkoje gali pasireikšti viena forma (fiziniu, psichologiniu, seksualiniu ar ekonominiu smurtu) arba skirtingos smurto formos dažnai naudojamos kartu.

FIZINIS SMURTAS

PSICHOLOGINIS SMURTAS

SEKSUALINIS SMURTAS

EKONOMINIS SMURTAS

INSTITUCINIS SMURTAS

NEPRIEŽIŪRA ARTIMOJE APLINKOJE

Smurto atveju visada kvieskite policiją – skambinkite per kurtiesiems pritaikytą skubios pagalbos numerio 112 mobiliąją programėlę. Apie įvykusią nelaimę galėsite pranešti lietuvių gestų kalba bet kuriuo paros metu (24/7).

Informacija apie numerio 112 mobiliąją programėlę (gestų kalba)

Nemokamos konsultacijos kurtiesiems smurto tematika:

Konsultacijos kurtiesiems smurto tematika teikiamos nuotoliniu būdu – Skype kontaktu SKPCpagalba pirmadieniais 12-16 val.

Registracija el. paštu: skpcregistracija@lygus.lt

Konsultacijas teikia Specializuotos kompleksinės pagalbos centro specialistai. Konsultacijos vyksta su vertimu į lietuvių gestų kalbą.

Daugiau informacijos ČIA.

Patyrę smurtą ir (ar) ieškodami pagalbos taip pat galite kreiptis į kurčiųjų centruose dirbančius socialinius darbuotojus bei atvejo vadybininkus:

Kurčiųjų centrų kontaktai

Atvejo vadybininkų kontaktai