„Prieš metus Kauno apskrities moterų krizių centro duris nedrąsiai, nepasitikėdama savimi pravėrė Laima. „Nemanau, kad kažkas pasikeis, bet pavargau būti žeminama, kęsti nepriteklių, norėčiau skirtis. Bet aš jo bijau. Jis nesutiks. Jis – žinomas ir gerbiamas žmogus, turi daug pažinčių ir mus – „idealią“ šeimą.“
Sutuoktiniams, regis, išties nieko nestigo: didelis gražus nuosavas namas; mėgstamas darbas: vyras dirbo švietimo sistemoje, Laima gydymo įstaigoje sesele, du nuostabūs vaikai. Bet kažkada vienas kitą mylėjusių dviejų žmonių kurtas gyvenimas pasikeitė… Atsirado kita moteris ir vyras to net neslėpė nuo žmonos. Į namus teužsukdavo du ar tris kartus per savaitę. Prasidėjus šildymo sezonui, namo šildymo sistemą sureguliavo taip, kad geriausiu atveju temperatūra tesiekdavo vos 13 laipsnių šilumos. Kai susirgo dukra, Laima nupirko ir jos kambaryje pastatė elektrinį šildytuvą, tačiau eilinį kartą pasirodęs vyras nusprendė, kad tai labai brangiai kainuoja ir šildytuvą išsivežė… Jis taupė, nes vis dar mokėjo komunalinius mokesčius už namą. Šeimai pragyvenimui pinigų neduodavo, todėl Laimai teko kelis mėnesius taupyti dukros žieminiams batukams. Sūnus, vos baigęs mokyklą, įsidarbino, kad, jo žodžiais tariant, mamai būtų lengviau.
Laimos vyras nemušė nei jos, nei vaikų. Tačiau psichologinio ir ekonominio smurto griebdavosi nuolat. O ką galėjo padaryti moteris? Kreiptis į policiją? Kokia iš to nauda? Juk smurtas, kurį ji su vaikais nuolat patirdavo, policijos pareigūnams „nematomas“.
Prabėgo vienas mėnuo, antras… Centro specialistų dėka, žingsnelis po žingsnelio, Laimos pasitikėjimas savo jėgomis stiprėjo. O po pusmečio į Centrą užsuko besišypsanti savimi pasitikinti moteris. „Atėjau padėkoti už pagalbą. Jūs buvote teisios. Aš išsiskyriau. Procesas ilgai neužtruko, nes vyras nenorėjo gadintis reputacijos ilgu bylinėjimusi. Man nereikėjo bijoti dėl to, kad vyras užima garbingas pareigas, turi pažinčių. Išties, vyro elgesys šeimoje liudijo ne jo stiprybę, o silpnumą“, – sakė Laima.“
Kauno apskrities moterų krizių centras
Daugiau istorijų Moterų informacijos centro projekte „Suknelių istorijos”
Tikimės, jog šios istorijos paskatins jus kreiptis pagalbos ir netylėti, jei matote smurtą aplink save.
Pranešk apie smurtą šeimoje – skambink 112.
Patyrei smurtą? Kreipkis į Specializuotos pagalbos centrą.