Visų reikalas

Informacija

ALEKSANDROS ISTORIJA

„Aleksandra santuokoje gyvena jau 9 metus. Jos vyras visada pasižymėjo ūmiu charakteriu, greitai užsiplieksdavo, kartais griebdavosi fizinio smurto, netgi kai ji laukėsi. Keldavo ranką prieš žmoną ir prie sūnaus, iš pradžių kūdikio, vėliau darželinuko ir mokinuko. Susituokę jie apsigyveno nuomojamame bute. Aleksandra tapo atsakinga už visą buitį, būsto ir šeimos išlaikymą, o sutuoktinis prisidėdavo prie šeimos biudžeto tik epizodiškai, po ilgų prašymų ir argumentavimo. Vyras niekur oficialiai nedirbo, kurį laiką vertėsi kontrabanda, už tai buvo nuteistas ir sėdėjo kalėjime. Grįžęs iš įkalinimo įstaigos susirado darbą, tačiau padėtis nepagerėjo, nes pinigų šeimos reikmėms neduodavo, visa buities našta ir toliau gulė ant Aleksandros pečių, dėl to kildavo konfliktų, kurie baigdavosi smurtu.

Moteris net 5 kartus kreipėsi į policiją, kai buvo stipriau sumušta ir negalėjo eiti į darbą, tačiau viskas galiausiai baigdavosi susitaikymu. Prieš porą metų vyras susirado kitą moterį ir su ja apsigyveno. Aleksandra neapsikentusi su sūnumi išsikraustė pas mamą. Nuo to laiko vyras pradėjo ją ir sūnų persekioti, stebėti, ką jie veikia, ir pan. Jis neperspėjęs išdygsta prie namų durų, stoviniuoja laiptinėje, tyko prie darbo, vaiko mokyklos. Nepalieka moters ramybėje nei vėlai vakare, nei anksti iš ryto, baugina bet kuriuo paros metu, nes dirba lanksčiu darbo grafiku.

Po darbo Aleksandra prašo kolegės, kad palydėtų, nes vyras kartais ją seka važiuodamas iš paskos automobiliu. Jis nuolat skambina ir reikalauja matytis su ja ir vaiku, grasina fiziškai susidoroti arba išdaužyti langus. Aleksandra ir sūnus bijo, nes vyras jau vieną kartą išdaužė jos mamos buto langus. Smurtautojas vis grasina: jei žmona neleis pasimatyti su sūnumi, pasistengs, kad ji mažiausiai dvi savaites gulėtų Lazdynų ligoninėje, o jei ir tai nepadės, išvis užkas po velėna. Aleksandra jaučiasi įbauginta, o sūnus tapo labai nervingu, bijo tėvo. SPC konsultantė padėjo įvertinti Aleksandros situaciją jai reikalingos pagalbos pobūdį, kontaktai buvo perduoti SPC teisininkei. SPC teisininkė kartu su Aleksandra parengė dokumentus reikalingus santuokai nutraukti. Šiuo metu vyksta skyrybų procesas.“

Moterų informacijos centras

Daugiau istorijų Moterų informacijos centro projekte „Suknelių istorijos

Tikimės, jog šios istorijos paskatins jus kreiptis pagalbos ir netylėti, jei matote smurtą aplink save.
Pranešk apie smurtą šeimoje – skambink 112.
Patyrei smurtą? Kreipkis į Specializuotos pagalbos centrą.